Profil školy História školy Dokumenty školy Vedenie školy Ďakujeme!

Profil školy

Charakteristika školy:

Základná škola s materskou školou Cerová je plno organizovaná základná škola s právnou subjektivitou. Jej zriaďovateľom je obec Cerová. Do školy dochádzajú deti z Cerovej, Prieval a Plaveckého Petra.

Škola ma svoje logo - mladý stromček cér symbolizujúci mladosť, ktorý vyrastá z knihy - symbolu vzdelávania a výchovy.

Sídli v Cerovej, v časti Podháj v 3 budovách. V hlavnej budove sa nachádzajú učebne základnej školy, odborné učebne informatiky, prírodovedných predmetov, technickej výchovy, kabinety, multimediálna knižnica, školský klub detí a výtvarná minigaléria školy.

V druhej budove sú učebne základnej i materskej školy, dielne a školská jedáleň. Samostatná telocvičňa je vybavená na hry, gymnastiku i atletiku. Škola má k dispozícii: futbalové ihrisko, asfaltové ihrisko na tenis, malý futbal, vybíjanú, hádzanú a beh, tartanový sektor na skok do diaľky, vrhačský sektor a výškarské doskočisko.

Obklopuje ju prírodný areál, súčasťou ktorého je park s okrasnými i úžitkovými drevinami, kvetmi a oddychovými miestami - pieskoviskom, detským ihriskom a altánkom.

Pedagogický princíp školy:

Vízia školy:  „Aby bola škola skutočne dobrou školou, musí nielen učiť a naučiť, ale predovšetkým rozvíjať osobnosť dieťaťa tak, aby sa z neho stal dobrý, šťastný a úspešný  človek.“

Hodnoty, ktoré škola uznáva a ktorými sa riadi:

humanizmus – dôvera, ľudské práva, demokracia – sloboda a zodpovednosť, uznanie individuálnych osobitostí,  profesionálny prístup, partnerstvo a spolupráca, rodina  a tradície

Hlavný cieľ  školy:  umožniť žiakom, aby  získali   primerané kľúčové spôsobilosti,  vedomosti, znalosti a povedomie národného a svetového kultúrneho dedičstva,  aby  nadobudli potrebu vlastnej aktivity a tvorivosti  a vypestovali si základ záujmu o celoživotné vzdelávanie,  ktoré budú rozvíjať a využívať vo svojom ďalšom živote.

Zameranie školy:

Škola sa zameriava na humánnu a tvorivú výchovu a vzdelávanie detí tak, aby sa z nich stali dobrí a vzdelaní ľudia.

Vo vyučovacom procese kladie dôraz na získavanie vedomostí nevyhnutných pre život a ďalšie štúdium.

V spolupráci s rodičmi a poradcami školy pomáha deťom nachádzať svoje miesto v živote a vo svete. Organizuje aktivity, ktoré pomáhajú  rozvíjať osobnosť dieťaťa, jeho talent, schopnosti a zručnosti.

V svojom zameraní zdôrazňuje 3 oblasti – výchovu k dobrým medziľudským vzťahom,  ochrane prírody a životného prostredia a regionálnym tradíciám. V záujmovej oblasti sa orientuje na šport a divadlo a recitáciu.

Škola pri špecifikácii svojho zamerania vychádza:

1. z podmienok, v ktorých pracuje,

2. z analýzy vlastnej činnosti a jej výsledkov,

3. zo spoločenských požiadaviek,

4. z globálnych, regionálnych a miestnych podmienok a osobitostí,

5. z kultúrnych a duchovných tradícií regiónu.

• Základná škola s materskou školou Cerová
    Cerová 277
  • 034/ 6589 228

0949 217 941 školský klub detí (ŠKD)