Veža poznania Hry na povolania Zelená dobrovoľníkom Dopravné ihrisko

Veža poznania

Ďakujeme, že  NADÁCIA VOLKSWAGEN nám finančne prispela na realizáciu Veže poznania, v rámci schváleného projektu Náučné chodníky (č.332/16_NCH). Napriek  nepriaznivej  epidemiologickej situácii  vďaka tejto finančnej podpore mohlo Rodičovské združenie pri ZŠ s MŠ Cerová vybudovať v areáli školy tzv. centrálny „informačný uzol“ o prírode a iných zaujímavostiach v okolí obce Cerová.

Má formu 4 netradičných informačných tabúľ skoncentrovaných do tzv. Veže poznania s názvom "Naša príroda", ktorá obsahuje interaktívne poznávacie  prvky o zvieratách (špeciálne aj  vtákoch), rastlinách (špeciálne aj stromoch).

Súčasťou Veže poznania je aj zalaminovaná kniha, ktorá dopĺňa informácie o miestnej faune a flóre informáciami o ďalších geografických zaujímavostiach a kult. pamiatkach, ktoré sú v lokalite obce Cerová a spájajú pravek, starovek a novovek. Veža poznania je urobená v kontexte zážitkového učenia sa. Umelecky i graficky je stvárnená tak, aby bola zaujímavá a pútavá predovšetkým pre deti predškolského a ml. šk. veku, ale aj ich rodičov, či starých rodičov.

Na konci šk. roku 2019/20 sme začali  aj s  realizáciou poznávacích aktivít na 1. stupni (viď Fotoalbum) s výnimkou slávnostného otvorenia, ktoré sa nemohlo zrealizovať z dôvodu hygienických opatrení v súvislosti s pandémiou Covid 19. Tešíme sa, že Veža poznania bude  využívaná v rámci školských aj voľnočasových aktivít od budúceho školského roka.

• Základná škola s materskou školou Cerová
    Cerová 277
  • 034/ 6589 228

0949 217 941 školský klub detí (ŠKD)